1. nap. Eger, Parád
Eger volt az első célpontunk, itt megnéztük a várat, a bazilikát, sétáltunk kicsit a városban, majd útba ejtettük a Szépasszony-völgyét, ahol éppen motoros találkozó volt.
Ezután Parád következett, itt megálltunk egy kis pataknál, majd ebédeltünk, utána pedig megnéztük a Cifra istálló kocsimúzeumot.
Tovább indultunk, Parádsasváron álltunk meg legközelebb. Itt körbesétáltuk a kastélyszállót, már csak azért is, mert én gyerekkoromban voltam itt SZOT-üdülésen, és érdekes volt, hogy azóta mennyi változáson esett át, de lényegében mégis a régi maradt.
Itt Parádsasváron találtunk szállást, egy nagy családi házat, amit ki is vettünk 2 éjszakára. (az utcán ki volt írva, hogy szállás kiadó, szimpi volt, megálltunk, becsengettünk, kérdeztünk, elfogadta az üdülési csekket, így ott is maradtunk.)
Sétáltunk még a faluban, vettünk vacsorára valót. Sajnos, az üvegmanufaktúra épp zárva volt.
2. nap Sirok, Recsk
Másnap elindultunk Sirokra. Itt a várat néztük meg. Akkor nagyon tetszett, hogy csak a romjai voltak meg, és olyan vadregényes volt az egész. Óvatosan be lehetett járni, bújkálni kellett, meg létrán mászni, a gyerkőcök is élvezték, ráadásul belépő sem volt. Lent hagytuk a kocsit a parkolóban, és onnan sétáltunk fel a várba egy kellemesen meredek úton. Útközben vetettünk egy pillantást a Barát és Apáca sziklákra is.
Szép volt a kilátás a várból a falura.
Később sétáltunk még egyet a környéken, és szalonnát sütöttünk a kertben.
3. nap: Kékestető
Harmadnap már el kellett hagynunk a szállást, összepakoltunk, és a Kékestető felé vettük az irányt. Itt felmentünk a kilátóba, (megcsodáltuk a kilátást), majd sétáltunk a hegyen, és betévedtünk a volt szanatóriumba, ahol rengeteg mókust láttunk, a tóban pedig ebihalak úszkáltak.
Délután Gyöngyösön beültünk egy étterembe, ettünk egy menüt, majd elindultunk hazafelé.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése